Botswana: radost z mobilního safari

Zvyšující se konkurence mezi špičkovými safari společnostmi v Botswaně zvýšila komfort pro cestující.   Staví se bungalovy, které připomínají palácové vily. Ale jejich vysoká cena není jedinou nevýhodou – v pokojích si připadáte, jako kdybyste byli odděleni od divočiny.
Mobilní safari je přesně to, jak to zní, a to je cestování po různých přírodních stanovištích, kde zůstanete v každé oblasti pár dní. Když se přesunete na jiné místo, váš tábor se přesune s vámi. Zatímco tento způsob ubytování je obecně levnější než trvalé tábory v Botswaně, je často nesprávně vnímáno pouze jako alternativa. Ve skutečnosti se mohou pochlubit řadou dalších výhod.
soumrak v Africe

Každý kemp je jednoduše označený, je to odlehlá oblast keřů, bez vybavení a plotu. Před příjezdem a po odjezdu tu nezůstane žádná stopa a volně žijící zvířata se mohou kdykoli procházet táborem. Na většině mobilních stanovištích vám zaměstnanci stan postaví a demontují, stejně tak jako stánky (s jídlem), budou vám i připravovat večeře, a dokonce se postarají i o vaše prádlo. Jediné, co musíte udělat, je sednout si a relaxovat.
Ve večerních hodinách sledujte jantarové plameny táborového ohně. Pokud budete pozorně poslouchat, můžete slyšet zebry, troubení slonů nebo nezapomenutelné volání leoparda, hlídajícího jeho území. Zvuky divočiny se stávají živějšími, když mezi vámi a divokou přírodou není žádná překážka.
stádo slonů
Izolované kempy v Botswanské krajině, ať už v Deltě Okavango, centrálním Kalahari Game Reserve nebo jinde, netrápí světelné znečištění. Často je jediným světelným zdrojem na míle daleko záblesk luceren, které osvětlují hrst útulných khaki stanů. Nad nimi osvětlují hvězdy uhelně černou oblohu. Noční nebeská podívaná má hypnotickou krásu, ale stejně jako u všech safari se hlavní akce odehrává během dne. Většina mobilního safari bude zahrnovat pouze jedno vozidlo pro sledování divoké zvěře, což vám umožní zůstat venku tak dlouho, jak budete chtít, aniž byste se museli starat o to, že přijdete pozdě na jídlo. V mobilním zařízení si časy budete určovat sami, nikoliv naopak.

4.4
05