Jak docílit krásných pevných, hladkých a nelámavých nehtů

Kdo by nechtěl mít krásné tělo s vyváženými proporcemi, lesklé a husté vlasy, zářivou pleť a zdravé nehty? A právě ty vnější ukazatele jsou doslova zrcadlem, bránou do duše, která o své tělo buď pečuje, nebo jej zanedbává.
Každý z nás v životě chybuje a to se pak odráží i na kvalitě nehtů. Největší vliv má strava, stres a celkově životní styl, jaký vedeme. Nehty zároveň slouží jako měřítko, pomyslný mustr, podle něhož můžeme rozpoznat zdravotní problémy ukryté uvnitř tělesné schránky.
francouzská manikúra
Žluté nehty – vypadají na první pohled odpudivě, nejde samozřejmě o žlutý lak, ale jejich „přírodní“ podobu. Ta bývá ze dvou jasných příčin. První je plíseň a ta se častěji usazuje na nohách. Dalšími projevy jsou pak lámavost, třepení a nápadné ztenčení. Příčinou může být špatné prokrvení periferních částí těla, což signalizuje vážnější chorobu srdečně-cévního systému, anebo narušený imunitní systém. Zažloutlé nehty také mívají silní kuřáci.
Modravý odstín – modrá barva v tomto případě znamená nedostatek kyslíku v tkáních, většinou jde o kardiaky nebo osoby s onemocněním plic a průdušek.
Velmi světlé s tmavými skvrnami – tmavé skvrny, které se mohou objevit i na jiných částech těla jsou odrazem choroby jater, jde totiž o nezpracované odpadní metabolity, které se ukládají na tělesných periferiích, kde nemohou působit vážnější škody. Někdy také mohou být známkou počínající infekční žloutenky.
ruka u růží
Hrbolky – různé vrypy, většinou ve formě příčných hrbolků mohou provázet počínající lupénku anebo atopický ekzém. Takto se také někdy projevuje artritida. Příčinou jsou odpadní metabolity v těle, jež se touto cestou snaží vyloučit, když je nestačí zpracovat játra a ledviny. Doporučuje se pak očistná kůra ve formě ovocných a zeleninových šťáv.
Podélné rýhy a bílé tečky – souvisí zpravidla se špatnou výživou (nadbytek bílé mouky, cukru a nezdravých tuků), anebo jsou projevem vleklé choroby. Změňte stravovací režim, zařaďte více luštěnin a celozrnných obilovin, zeleniny a ovoce.