Zimní rozmrazování auta

Je pondělí, musíte do práce a do toho ještě mrzlo a sněžilo, takže vás čeká "ledoborecká" výzva hned po ránu a možná i kolony na cestě. Vylít na čelní sklo horkou vodu se nemusí zrovna vyplatit, protože to s sebou nese riziko jeho prasknutí. Existuje však řada řešení na všechny zimní neduhy spojené se zimou a vaším autem.
sníh na silnici
Sice už i starší modely ve své výbavě mají centrální odemykání, ale pokud se vám rozbilo nebo ho prostě nemáte, tak zrovna zamrzlý zámek je jednou z častých komplikací při teplotách pod bodem mrazu. Raději si domů pořiďte rozmrazovač určený právě na zámky. Jsou tekuté a účinkují v podstatě ihned. Naprosto šetrně a bez poškození námrazu odstraní a vy se tak můžete dostat do svého vozu. Kromě toho slouží také jako prevence proti dalšímu zamrznutí.
Snad každý motorista se v zimě setkal s přimrznutými dveřmi, respektive jejich těsněním. Ano, sice stačí pořádně zabrat a dostanete se dovnitř, ale urychlujete tak stárnutí gumového materiálu a riskujete jeho praskání. Přitom stačí speciálními přípravky na pryž celé těsnění namazat, čímž zabráníte přimrznutí nebo slepení. Zjednodušíte si tím otevírání a dopřejete patřičnou ochranu této zapomínané části vozu.
zasněžené auto
Nyní se dostáváme k čelnímu sklu, které je tím pomyslným středobodem celých zimních peripetií. Buď si můžete namastit svaly a šáhnout po klasické škrabce nebo si vždy sklo zakryjte clonou. Zabráníte tak nejenom námraze, ale snadněji se zbavíte i sněhu. Světlomety, ostatní skla a zrcátka pak stačí oškrábat zmiňovanou škrabkou nebo postříkat rozmrazovacím sprejem. Ten využijete i na přední sklo v případě, že zapomenete na clonu. Mějte ale na paměti, že všechny chemikálie se dostanou zpět do půdy a mohou škodit přírodě, proto je užívejte v omezené míře.
Sice vám tyto rady neulehčí ranní stávání, ale o něco vám zpříjemní váš den, který nebude muset začínat bojem s mrazem, sněhem a vaším autem zároveň.